O nas

Dzielimy się pasją do tańca od 1949 roku.
 
Szkoła Baletowa w Krakowie zaprasza na zajęcia baletowe dla wszystkich grup wiekowych:
 
  • zajęcia baletowe dla dzieci od lat 2/3 - zabawa połączona z nauką tańca
  • zajęcia baletowe dla dzieci w wieku szkolnym
  • zajęcia baletowe dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz studentów
  • zajęcia baletowe dla dorosłych - bez względu na wiek
 
Zajęcia w Szkole Baletowej w Krakowie odbywają się w godzinach popołudniowych w dni powszednie. Poza baletem, zajęcia obejmują między innymi: podstawy tańca charakterystycznego, tańca współczesnego oraz tańców ludowych, a także rytmikę i historię tańca..
 
Każdego roku Szkoła Baletowa w Krakowie przeprowadza także egzaminy dyplomowe – nasi absolwenci otrzymują prawo do wykonywania zawodu Tancerz- Choreograf.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wysłania e-maila, nasze dane kontaktowe można znaleźć w dziale "Kontakt"; z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.
 
Kilka słów o Szkole Baletowej w Krakowie;
 
Szkoła Baletowa w Krakowie kontynuuje swoją działalność od 1949 roku. Od 2000 roku działamy jako Fundacja Edukacji Artystycznej. Szkoła Baletowa w Krakowie to jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce. Wielu z naszych dyplomantów prowadzi obecnie własne szkoły. Nasi uczniowie tańczą także na scenach teatrów w Polsce i na świecie.
 
Czemu balet?
 
Balet rozwija u dzieci wdzięk i koordynacje ruchową, W wielu przypadkach pomaga skorygować nieprawidłowości postawy. Jest także podstawą dla wielu innych rodzajów tańca. Nasi uczniowie od dziecka oswajają się ze sceną i wystąpieniami przed publicznością, co w przyszłości owocuje większa pewnością siebie i sukcesami w wielu dziedzinach życia.
 
Jak uczymy?
 
Wiemy jak ważna dla sukcesu jest systematyczność - każdy występ poprzedzony jest wieloma godzinami ćwiczeń. Ale wiemy też jak ważna jest dobra atmosfera, wsparcie i pomoc. Nasi pedagodzy posiadają kierunkowe wykształcenie oraz wiele lat doświadczenia. Posiadamy profesjonalne sale baletowe wyposażone w specjalną podłogę, drążki i lustra. Nasze lekcje prowadzone są z udziałem profesjonalnego akompaniatora-pianisty, co znaczy, że muzyka do ćwiczeń grana jest na żywo.
 
Każdy rok szkolny kończymy Koncertami Baletowymi, podczas których nasi uczniowie występują na profesjonalnej scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. Każdego roku nasze Koncerty Baletowe ogląda łącznie kilka tysięcy osób.
 
Fair-play i tradycja
 
W stosunku do innych szkół baletu czy tańca, Szkoła Baletowa w Krakowie zawsze postępuje zgodnie z zasadami fair-play, naszą historię i sukcesy stworzyliśmy jedynie dzięki własnej pracy. Cenimy w naszej Szkole tradycję, a dzielenie się naszą miłością do tańca jest dla nas największym szczęściem. Obecnie każdego roku pojawia się wiele nowych szkół tańca i baletu. Nasza Szkoła, jako instytucja nie państwowa, nie otrzymuje żadnego wsparcia, mimo to dokładamy wszelkich starań, aby kontynuować naszą tradycję, aby także w przyszłych latach dawać dzieciom możliwość poznawania tajników baletu w naszej Szkole.

Partnerzy

Jesteśmy otwarci na nowe formy współpracy i wzajemnej promocji. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą lub sponsorowaniem naszej Szkoły Baletowej w Krakowie, pomagając przez to propagować kulturę i sztukę, prosimy o kontakt poprzez e-mail. Dziękujemy!